PLAY FAST OR DON'T 2010

Být na svém blogu svým pánem má tu výhodu, že nemusím hledat výmluvy, proč píšu report o téměř rok staré akci. Ale pro pořádek, text je stejně jen na úvod, důvodem postu jsou fotky a těm je přece jedno, jak jsou staré. Navíc se blíží další ročník, takže mi to trvalo tak dlouho, až je to skoro relevantní.

Play Fast or Don't je tradiční hardcore/crust/grindcore festival. Postupně přitahuje čím dál tím víc návštěvníků a nejen proto se v roce 2010 konal v areálu starého letiště Hradce Králové, kde probíhá např. taky Rock for People. Počet lidí, který se dva roky zpátky mačkal v jinak krásném prostoru královéhradecké pivovarské flošny, se ve velkém aréalu letiště příjemně rozptýlil. Ročníku 2010 vládli Warcollapse, Deviated Instinct a Bloody Phoenix. Co se prvních dvou týče, nikdy už to sice nebude, jako když hráli před dvaceti lety, to jim ale vůbec nebránilo, aby jejich neředěný crust měl tíhu, sílu a energii jako vagón kladiv řítící se ze skály. Co se Bloody Phoenix týče, znovu mě smetli. Znovu jsem si koupil jejich triko, tentokrát v odpovíající velikosti, znovu jsem si odnášel Death to Everyone (tentokrát na LP a nedostal jsem ho, ale koupil, což možná nebylo nejekonomičtější rozhodnutí, když nemám žádné jiné jejich album, ale co už) a znovu jsem si příjemně popovídal s bubeníkem. Největším překvapením pro mě byli Counterblast, kteří oproti sludge kapelám, které dle dobrého zvyku do playlistu festivalu zařazují, hráli mnohem víc civilizovaný post-metal typu starých desek Cult of Luna. Trochu mi to narušilo teorii dělící slugde a post-metal podle spřízněnosti s crustem a špinavosti hráčů. Poprvé jsem naživo viděl Festu, které se naštěstí po dlouhém hiatu (funguje to slovo takto?) vrátil těžce nahraditelný Vápno. A vidět Evidenci je vždycky fajn. Domů jsem si vedle zmíněných Bloody Phoenix odvážel Siebensünden, Counterblast a nově vydané vinyly prvních dvou desek Cult of Luna, trochu paradoxně až na výjimku samé pomalé věci. Dobrý víkend.

Dole postupně Festa Desperato, Warcollapse, Komatoz, Jesus Cröst, Archagathus, Evidence smrti, Hibernation, Deviated Instinct a Counterblast. Obsáhlejší set a fotky ve větším rozlišení na Flickru.

Early Sleepers [Play Fast or Don't  2010]

Festa Desperato [Play Fast or Don't 2010]

Warcollapse [Play Fast or Don't 2010]

Komatoz [Play Fast or Don't 2010]

Jesus Cröst [Play Fast or Don't 2010]

Archagathus [Play Fast or Don't 2010]

Evidence Smrti [Play Fast or Don't 2010]

Bloody Phoenix [Play Fast or Don't 2010]

Hibernation [Play Fast or Don't 2010]

Deviated Instinct [Play Fast or Don't 2010]

Counterblast [Play Fast or Don't 2010]