KK Null, Balász Pándi a Inocenc v Chapeau Rouge

Tokijský rodák Kazuyuki Kishino proslul zejména jako kytarista, zpěvák a mozek noiserockových velikánů Zeni Geva, výraznou stopu ale na tvrdé scéně zanechal i jako hlukař KK Null. Má za sebou spolupráce se Steven Albinim i Jamesem Plotkinem a patří už od 80. let mezi nejvlivnější osobnosti scény, která žije experimenty v oblastech rocku či noisu. A chuť hrát si s tu ukrutnými, tu omamnými zvuky ho neopouští.

Maďarský bubeník Balázs Pándi stihl vedle KK Nulla spolupracovat třeba s Keijim Hainem, Venetian Snares anebo kapelami To Live And Shave in L. A., The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble anebo Zu. Na bicí často doprovází dalšího z ikonických japonských hlukařů Merzbowa, společně vydali tři alba.
KK Null a Balázs Pándi spolu nejprve usilovně koncertovali (vedle Evropy projeli i Japonsko), teď jim u labelu Ohm Resistance vychází společný debut Demon Core. Čekejme svobodomyslné a opojné zkoumání hranic hlukové hudby.

Na české koncertní premiéře KK Nulla a Pándiho zahrají také Inocenc, projekt Davida Šmitmajera a Jiřího Rouše (společně též například Lovci lebek či audiovizuální Lov na Boghora), založený na podomácku vyrobených analogových syntezátorech, automatických bicích a konkrétních zvucích, který doplnila před časem Katarína Gatialová (aka Jano Doe). Jiří Rouš a Katarína Gatialová mají taktéž společnou historii, jednak z livecodingového uskupení Kolektiv, v němž se sdružují elektroničtí hudebníci a tvůrci algoritmických vizuálů využívající jako uměleckou metodu živé psaní kódu. A taktéž z trefně pojmenovaného projektu Augiášův sonický chlév (spolu s Michalem Cábem). David Šmitmajer pak stojí za vydavatelstvím Ascarid a (údajně největší evropskou) páskovou manufakturou Headless Duplicated Tapes.

Samotná produkce Inocenc je stejně nepředvídatelná jako nátlaková. Neohleduplná konfrontace s pulzující hlukovou masou dá vzpomenout na klasický power electronics industrial, pričemž se z ní často obnaží na kost ohlodané rytmy, představující "nejčistší" formu distorzovaného techna.

Pořádá Jednota ve složení ][, Cáry mlhy, Letmo, Arkham a Naše koncerty.

https://www.facebook.com/events/237256686690177/
https://soundcloud.com/kknull/kk-null-balazs-pandi-demoncore-afriprognoiz
https://soundcloud.com/inocenc/inocenc-viii