sobota 15. srpna 2009

FUCKMORGUE - DOWN FOREVER [DOWNLOAD]Čím víc kapel jsem slyšel, tím méně mě jich baví. Jsem trochu jako feťák. Poměrně rychle mi (špinavá, depresivní, agresivní) hudba začne chybět, stále méně mi ale dokáže zprostředkovat takové vytržení, jaké bych si představoval. O to je příjemnější, když zcela nečekaně narazím na naprostý klenot. Jako u Fuckmorgue. Kapela vydala jen jedno CD a přestala fungovat. Zásadní devizou je skvělá zpěvačka s extrémně sexy hlasem a schopnost zcela přirozeně na malém prostoru smíchat hned několik stylů dohromady. Fuckmorgue jsou někde mezi post-metalovými Battle of Mice, avantgardním kdysi-black metalem Joyless (barva i přitažlivost hlasů zpěvaček s určitou rozvernou dětskostí mi přijde hodně podobná) a avantgardním (stále-)black metalem Menace Ruine (Fuckmorgue mě oproti nim neštve, styl zrychlené pouťové hudby z noční můry je ale ten samý). Ještě bych přihodil náměsíčně kouzelnou atmosféru skladby Who Will Love Me Now? od PJ Harvey. Je to vypjaté, emotivní, vzteklé, bezmocné, mrazivé, dramatické, temné a extrémně zábavné. Zatímco většinou si stěžuji na zbytečnou délku skladeb/alba, v tomto případě bych chtěl víc. Sedm skladeb a 20 minut výjimečnosti. Do hlasu zpěvačky a do toho, co s ním vše dělá a umí, jsem se naprosto zamiloval.

(Někteří členové Fuckmorgue pokračují v Kursk, kteří nedávno vydali split se smrští Lycanthrophy.)

2 komentáře:

Unknown řekl(a)...

This might be of interest: Pre-orders just started for Fuckmorgue - "Dead, I Will Not Be Forgotten" LP that is being released on Mass Deadening in November - the release features all of the Down Forever material plus a rare 7 song instrumental demo, all of whcih has been remastered by Colin Marston at Menegroth, The Thousand Caves.

https://massdeadening.bandcamp.com/album/dead-i-will-not-be-forgotten

The remastered Down Forever material and two of the seven demo songs are streaming at the label's bandcamp site and preorders are available there as well.

"Fuckmorgue combined punk, sludge, post-hardcore, black metal, and classic death rock into a furious snow flurry of negative vibes and frozen hostility. Corpse painted Canuck crusties death-obsessed and hell bent. Now you can have all the misery and negativity of Canada's most depressing city without having to go there." - Aesop Decker (Ludicra, Agalloch, Vhol)

anek řekl(a)...

Thanks for the update, that's good news!