THE KVB @ FINAL CLUB

21. ledna 2012

Sledovat Letmo Productions se vyplácí. Což dělám. Druhá fáze, bez které to tak úplně nefunguje, je na jejich koncerty chodit. Což mi celý podzim nevycházelo. Byl jsem tak dobře informován o tom, co mi všechno uteklo. Kdyby šly věci podle plánu, přišel bych i o jejich lednový koncert, ale věci naštěstí podle plánu někdy nejdou. Neodjet na hory kvůli práci většinou bolí mnohem víc. Head in Body, The KVB, nacpaný Final, nákup nového splitu Trista s Lonesummer a okupování Finalu do zavíračky po třetí ráno, všechno to stálo za to.

Head in Body naživo je vlastně duo Head in Body a My Sister is Pregnant, dvou různých entit pražského kolektivu KLaNGundKRaCH. Jejich/jeho hudbu není lehké uchopit. Kdyby Jack Nicholson v The Shining nepřišel na přízračný swingový večírek, ale na přízračnou, snovou techno party, hráli by tam Head in Body. Pro získání konkrétnější představy doporučuji nový singl Dreamkiller. Zdaleka nehráli roli pouhé předkapely, a to ani s ohledem na kvalitu produkce, ani v s ohledem na počet přilákaných návštěvníků.

The KVB, Klaus von Barrel, naživo doprovázený klávesistkou Kat Day, hraje temnou, smutnou variantu Jesus and Mary Chain. Shoegaze kytary, vokál stažený mezi ostatní nástroje, jednoduchá, chytlavá melodika a jako bonus fakt, že vám umožní nadýchat se oparu osmdesátých let ve fázi hraní po sklepích. Umístění The KVB v několika žebříčcích roku 2011 mělo navíc za následek, že už to nebyli jenom Letmo, kdo o nich před koncertem věděl, a kapacita Finalu tak byla z velké části využita (hýbat se pořád ale dalo).

Z narkoticky rytmického bezčasí Head in Body jsem plynule přešel do podzemí osmdesátých let a díky charakteru Final Clubu jsem se do reality vracel jen pozvolna.

Head in Body @ Final Club #1

Head in Body @ Final Club #2

Head in Body @ Final Club #3

Head in Body @ Final Club #4

Head in Body @ Final Club #5

Head in Body @ Final Club #6

Head in Body @ Final Club #7

The KVB @ Final Club #1

The KVB @ Final Club #2

The KVB @ Final Club #3

The KVB @ Final Club #4

The KVB @ Final Club #5