Punk rock should mean freedomPg.99 jsem objevil zhruba společně s Orchid a Khanate na blogu, který psal tuším někdo s přezdívkou Zades, v úplných začátcích hudebních blogů a slávy serveru Rapidshare. Zadesův blog měl v headeru rozsypaný nápis boredom is reached, nebo tak něco, a nějakým způsobem zvládal vyzařovat atmosféru vlhkého sklepa s uloženými zakázanými a nebezpečnými věcmi. Postupně jsem dospěl k názoru, že Pg.99 byla jednou z nejzajímavějších hardcore/emo kapel vůbec a žádná kapela, která by jejich místo nějakým způsobem zaplnila, už nepřišla.

Jejich osmou desku Document 8 otevírá skladba In Love with and Apparition, kde někdo vysvětluje, co pro něj znamená punk: "Punk rock should mean freedom, liking and accepting anything you like, and playing whatever you want, as sloppy as you want, as long as it's good and has passion".

To mi vždycky přišlo jako skvělý pokus o vysvětlení, co punk znamená. No a včera jsem celkem náhodou zjistil, že to říká Kurt Cobain, což to celý dělá tak nějak ještě lepší.